Indie Monsooned Malabar AA

od 410 Kč od 366,07 Kč bez DPH

Zvolte variantu

Země původu: Indie
Region: Chickmagalur, Mangaluru
Nadmořská výška: 1.000 - 1.600 m.n.m.
Zpracování: 
Suché + monzunování
Odrůda: Variace odrůd
Producent
: ITC

V šálku je Monsooned Malabar spíše jemnějšího charakteru. Na espressu vytvoří krásnou, hustou cremu ze které se line kakaovo - oříškové aroma. Stejně jako “obyčejná” indická arabika, je i tato káva jen mírně hořká s nepříliš vysokým tělem a minimální kyselostí.

Detailní informace

Váha: 1 Kg
Momentálně nedostupné
410 Kč
366,07 Kč bez DPH
Váha: 5 Kg
Momentálně nedostupné
1 780 Kč
1 589,29 Kč bez DPH
Váha: 10 Kg
Momentálně nedostupné
3 140 Kč
2 803,57 Kč bez DPH
Váha: 20 Kg
Momentálně nedostupné
5 640 Kč
5 035,71 Kč bez DPH
Váha: 40 Kg
Momentálně nedostupné
10 200 Kč
9 107,14 Kč bez DPH
Váha: 50 Kg
Momentálně nedostupné
11 650 Kč
10 401,79 Kč bez DPH
Váha: 50 Kg - min. odběr 10 pytlů
Momentálně nedostupné
10 850 Kč
9 687,50 Kč bez DPH

Detailní popis produktu

 

Přinášíme Vám další kávovou specialitu – unikátní indickou arabiku, takzvaný „Klenot Indie". India Monsooned Malabar. Tato káva je jednou z několika málo druhů, které jsou zpracovány jiným způsobem než je obvyklé a to z ní dělá velmi ceněnou zvláštnost z pobřežní oblasti Malabar.

Ojedinělá a nevšední je závěrečná fáze při zpracování zrn, která u žádné jiné kávy neprobíhá. Ve chvíli, kdy jsou zrnka již zbavena dužiny, očištěna a mohla by být balena do pytlů a exportována, přichází na řadu “monzunování”. To probíhá uskladněním kávy v otevřených skladech, kde vane mořský vánek a hlavně proudí vlhký “monzunový vzduch”. Pytle se zrny leží ve skladu přibližně 3-4 měsíce, během kterých je na ně pečlivě dohlíženo a jsou pravidelně kontrolovány a přehazovány kvůli regulaci vlhkosti. Po uplynutí této doby se zrna z pytlů opět vysypou, jsou opět kontrolována, nechají se vyschnout od přebytečné vlhkosti, vyleští se a až nyní jsou balena pro vývoz.

Jak tento zvláštní postup vznikl a proč se káva vystavuje na vlhký vzduch? Dříve, když byla káva do Evropy dopravována na starých dřevěných lodích, ve kterých cesta trvala několik měsíců, byla zrna vystavena podobným podmínkám. Během cesty se barva zrn změnila ze světle zelené na žlutou, ale největší změna proběhla v chuti kávy - téměř zmizela kyselost a to bylo u evropských konzumentů velmi kladně hodnoceno.

Jak se postupem času zkracovala doba dopravy a zdokonalilo balení zrn, tak se monzunová káva stávala méně a méně dostupnou - přestože pro své vlastnosi byla stále velmi žádaná. Pro uspokojení poptávky po monzunové kávě bylo zapotřebí nějak napodobit podmínky, kterým byla vystavena při dlouhých plavbách… Pobřeží Malabar, které neustále podléhá působení monzunových větrů, se tedy zdálo jako ideální místo pro výstavbu otevřených skladů a následné “monzunování” kávy, která je dovážena z vyšších pěstitelských oblastí.

V šálku je Monsooned Malabar spíše jemnějšího charakteru. Na espressu vytvoří krásnou, hustou cremu ze které se line kakaovo - oříškové aroma. Stejně jako “obyčejná” indická arabika, je i tato káva jen mírně hořká s nepříliš vysokým tělem a minimální kyselostí. Vyniká jemnou vyváženou chutí s oříškovým či mandlovým nádechem a příjemnou mírnou dochutí… Ideální káva např. pro večerní posezení, kdy už nepotřebujete silnou kávu, ale naopak máte čas a klid na to si kávu opravdu pomalu vychutnat.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: